Sukces Powiatu: pozyskano pieniądze na ścieżkę rowerową

Data: 26-07-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Sukces Powiatu: pozyskano pieniądze na ścieżkę rowerową
W poniedziałek, 24 lipca, w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu podpisana została umowa o przyznaniu wsparcia zadaniu: „Budowa ścieżki rowerowej przy drodze powiatowej nr 1175P na odcinku Nowa Wieś Ujska - droga krajowa nr 11 wraz z infrastrukturą towarzyszącą”. Kwota, jaką przekazano Powiatowi Pilskiemu, to dokładnie 111 714 złotych. Na całe zadanie zostanie przeznaczone 175 569 zł, pozostałe środki wyasygnuje Powiat.

W imieniu Powiatu dokument podpisali: Stefan Piechocki – Wicestarosta Pilski, Jerzy Wiesiołek – Członek Zarządu, przy kontrasygnacie Skarbnika – Tomasza Pawłowskiego. Urząd Marszałkowski reprezentował Wicemarszałek Krzysztof Grabowski. – Jesteśmy bardzo usatysfakcjonowani podpisaną umową. To ważna inwestycja nie tylko dla mieszkańców gminy Ujście, ale także dla całego powiatu oraz naszych gości. Jako jeden z nielicznych powiatów otrzymaliśmy tak solidne wsparcie, co dobrze świadczy o jakości współpracy z samorządem wojewódzkim – powiedział Stefan Piechocki.

Ścieżka będzie miała długość 380 metrów. Termin realizacji zadania wyznaczono do końca grudnia 2017 roku.